Alardo kończy rok! – wizyta na pikniku urodzinowym Alardo

W zeszłym roku odwiedziliśmy Alardo 23 kwietnia podczas oficjalnej inauguracji działalności szkoły. Po roku od otwarcia placu odwiedziliśmy plac Alardo 22 kwietnia na pierwszych urodzinach szkoły.

Kwietniowa pogoda jak dotąd bardziej przypominała jesień niż wiosnę. Mimo tego, na pikniku zjawiło się wiele osób, zarówno dzieci jak i dorośli w towarzystwie swoich czworonogów. Przybyli zarówno absolwenci jak i uczestnicy kursów organizowanych przez szkołę, a także ludzie, którzy Alardo odwiedzili po raz pierwszy.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla gości. Po podziękowaniach i wręczeniu prezentów rozpoczął się pokaz Psiego Przedszkola. Szczenięta wraz z właścicielami pokazały jak wyglądają ćwiczenia najmłodszych uczniów psiej akademii: skupienie na przewodniku, praca przy nodze i podstawowe komendy. Następnie zaprezentowały się psy rasowe w pokazie handlingu, w tym młodszy redaktor Psa w Bydgoszczy – Apart. Goście mogli dowiedzieć się na czym polega prezentacja psa na wystawie, jakie są kryteria oceny i jak wygląda przygotowanie psów. Przedstawiono też krótki rys każdej z prezentowanych na pokazie ras – dowiedzieliśmy się na co poluje się z wyżłem weimarskim, dlaczego owczarki niemieckie ustawia się w innej pozycji niż inne rasy, jak odtworzono wilczarza irlandzkiego i dlaczego budowa głowy whippeta daje mu kąt widzenia niemalże 360°. Obejrzeliśmy również pokaz udzielania pierwszej pomocy dla psów, prezentację LOK Wataha Osielsko, podczas której mogliśmy dowiedzieć się co nieco o broni, strzelectwie i wyposażeniu wojskowym. Zaprezentowały się też psy z grupy zaawansowanej. Mogliśmy podziwiać pracę psa z przewodnikiem, samokontrolę psów i ćwiczenia pomagające socjalizować czworonogi oraz trenować ich skupienie. Swoje umiejętności zaprezentował też Julian – owczarek belgijski Malinois, który pokonywał różne przeszkody, w tym ponad dwumetrową ściankę. Kolejną prezentacją pokazującą ofertę szkoły i umiejętności instruktorów był niezwykle widowiskowy pokaz mondioringu, czyli umiejętności obronnych psa. Dowiedzieliśmy się jak szkolone są psy obronne, jak rozpoczyna się szkolenie ze szczenięciem, a także zobaczyliśmy elementy szkolenia na żywym pozorancie. Oczywiście żadne zwierzę, ani człowiek nie ucierpiało w trakcie pokazów, jedynymi poszkodowanymi, były specjalne ochraniacze zabezpieczające pozoranta przed ugryzieniami.
Oprócz pokazów goście mogli odwiedzić stoiska bydgoskiego schroniska dla psów, dystrybutora karmy dla psów na diecie BARF, LOK Wataha Osielsko i obejrzeć wóz Straży Pożarnej. Partner imprezy, IPO Sklep, przygotował dla wszystkich psów zabawki-smakołyki, a jedna z uczestniczek szkoleń, p. Kamila – właścicielka Kosiego, uszyła chusty na psie obroże w barwach Alardo. Na koniec na gości czekał poczęstunek.

Wkrótce na naszym Facebooku pojawią się zdjęcia z pikniku.

Dodaj komentarz