Bydgoski Budżet Obywatelski 2017 – inicjatywy Bydgoszczan dla psów

Rozpoczyna się głosowanie w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 1 do 31 października Bydgoszczanie mogą głosować na obywatelskie inicjatywy, które uzyskają dofinansowanie z budżetu miasta. Przedstawiamy proponowane w tym roku pomysły, które mogą zainteresować właścicieli psów.

Propozycje zgłaszane przez mieszkańców dotyczą budowy placów zabaw, remontów dróg, tworzenia udogodnień dla niepełnosprawnych. Wśród nich znajdują się również propozycje wybiegów dla psów, psich parków itp. W tym roku w 6 okręgach, w których odbywa się głosowanie, zostało zaproponowanych 7 takich projektów. Oto pomysły, które uzyskały ocenę pozytywną, lub pozytywną z koniecznością wprowadzenia zmian:

1. Utworzenie wybiegu dla psów na osiedlu Przylesie. Utworzenie wybiegu dla psów na terenie niezadrzewionym u zbiegu ulic Korfantego i Akademickiej w Parku Leśnym na Przylesiu. Teren: zbieg ulic Korfantego i Akademickiej, Przylesie. OKRĘG 3.

2. Wybieg dla psów. Ogrodzenie terenu w celu umożliwienia wybiegania się psów, aby nie było problemu, że psy są luzem puszczane są na terenie wałów lub pobliskich parków leśnych przy ulicy Andersa. Teren: Stary Fordon. OKRĘG 3.

3. Ustawienie dystrybutorów woreczków na psie odchody. Teren: ul. Waryńskiego, Błonie. OKRĘG 4.

5. Kynopark Bielice. Budowa Kynoparku pomiędzy ulicami Inowrocławską a Bielicką. Ogrodzenie plus kilka przeszkód dla psów. Opcjonalnie dosadzenie żywopłotów i drzew. Kształt kynoparku powinien być zbliżony do wydłużonego prostokąta tak by zwierzęta mogły tam również biegać. Teren: ul. Inowrocławska, Bielicka, Górzyskowo. OKRĘG 4.

6. Psi wybieg nad Brdą. Projekt zakłada utworzenie na terenie zieleni w okolicach Bulwarów nad Brdą (ul. Unii Lubelskiej i Żeglarska) ogrodzonego (wysokość min. 1,5 m), ogólnodostępnego i BEZPIECZNEGO wybiegu dla psów. Teren: ul. Unii Lubelskiej i Żeglarska, Śródmieście. OKRĘG 5.

7. Wybieg dla Psów Wyżyny. Projekt budowy, a właściwie ogrodzenia terenu na wybieg dla psów. Na osiedlu znajduje się coraz więcej 4-nożnych mieszkańców, sprawmy aby miały bezpieczne miejsce do rozładowania swojej energii. Projekt zakłada wydzielenie miejsca do swobodnego biegania, bez zbędnych urządzeń, które tylko zabierają tak ważną przestrzeń. Na terenie znajdowałyby się tylko 2-3 ławki, ewentualnie wiata chroniąca przed deszczem czy wiatrem i oczywiście kosze na odchody. Teren: Polana przy Zespole Szkół nr 19, za ORLIKiem przy ul.Siedleckiego / Staffa. OKRĘG 6.

Szczegóły dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i pozostałe projekty można znaleźć na stronie http://www.bdgbo.pl/. Głosowanie odbywa się poprzez elektroniczne karty głosowania na stronie https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/848929?lang=pl.

2 thoughts on “Bydgoski Budżet Obywatelski 2017 – inicjatywy Bydgoszczan dla psów

 • Październik 4, 2017 at 6:57 pm
  Permalink

  Dlaczego bez podstawowych sprzętów, psom to też się podoba a i uczy czegoś nowego a nie tylko chodzenia i biegania. Proszę przemyśleć.
  Pozdrawiam

  Reply
  • Październik 6, 2017 at 9:32 am
   Permalink

   Takie uwagi należy zwracać twórcom projektów. To jest tylko spis propozycji mających związek z psami. Pozdrawiamy!

   Reply

Dodaj komentarz