Bydgoski Budżet Obywatelski – Inicjatywy dla psów i ich właścicieli

Przez cały październik Bydgoszczanie mogą oddawać głosy na projekty, które w 2019 roku zostaną zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację pomysłów mieszkańców miasto przeznaczyło 13,3 mln złotych. Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy zestawienie projektów, które mogą zainteresować właścicieli psów w naszym mieście.

W tym roku w propozycjach mieszkańców możemy znaleźć znacznie więcej projektów, z których skorzystać mogą również czworonożni mieszkańcy Bydgoszczy niż w poprzednim roku. Dotyczą one zazwyczaj wybiegów dla psów. Znajdziemy zarówno propozycje utworzenia nowych wybiegów na osiedlach, gdzie jeszcze takie miejsca nie funkcjonują, jak i inicjatywy związane z modernizacją czy zakupem dodatkowego wyposażenia dla istniejących już wybiegów. Oto pomysły, na które można głosować w tym roku:

 1. Wybieg dla psów Wyżyny. Projekt budowy, a właściwie ogrodzenia terenu na wybieg dla psów. Sprawmy, aby miały bezpieczne miejsce do rozładowania swojej energii. Projekt zakłada wydzielenie miejsca do swobodnego biegania bez zbędnych urządzeń, które tylko zabierają tak ważną przestrzeń. Na terenie wybiegu znajdowały by się 2-3 ławki i kosze na psie odchody. Lokalizacja: Polana przy Zespole Szkól nr 19. Za Orlikiem, przy ul. Siedleckiego/Staffa. WYŻYNY.
 2. Wybieg dla Psów. Wykonanie ogrodzonego wybiegu dla psów na os. Tatrzańskim wyposażonego w wiatę ochronną przed deszczem z ławkami dla właścicieli psów, kilka przeszkód dla czworonogów oraz pojemnik na nieczystości. Lokalizacja: Działka 17 lub 21 obręb 0408 alternatywnie działka 141 obręb 0406. TATRZAŃSKIE.
 3. Wybieg dla psów. Wybieg dla psów, w miejscu koło biegnącej nowej trasy uniwersyteckiej, a parkingu samochodowego, ten wolny teren był by doskonałym miejscem na taką inwestycje, a także pozwoli utrzymać porządek i czystość na osiedlu. Na tą chwilę nie ma gdzie chodzić z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Lokalizacja: Wzgórze Wolności, ul karpacka koło nowo powstającej trasy uniwersyteckiej. Miejsce koło parkingu jest to plac po dawnym placu zabaw. WZGÓRZE WOLNOŚCI.
 4. Wybieg dla psów. Wybieg dla psów – ogrodzony teren, śmietnik na psie odchody + woreczki, ławka, dodatkowe przeszkody dla pupili. Ogólnodostępny wybieg dla mieszkańców osiedla, którego niestety nie ma Załączniki: https://goo.gl/g3J4zk. Lokalizacja: Bydgoszcz, Czyżkówko – lokalizacja dowolna. CZYŻKÓWKO.
 5. Wybieg dla psów. Wiele osób chodzi tam na spacery ze swoimi psami, w pobliżu jest plac zabaw i trasa do nauki jazdy rowerem, a więc dużo dzieci i wydaje mi się, że w tym miejscu przydałby się teren zamknięty, by psy mogły się swobodnie bawić nie łamiąc prawa. Na Bajkę jest kawałek drogi, nie wszystkie psy dobrze znoszą jazdę autobusem/samochodem. Chodzi o to, by było chociaż samo ogrodzenie z furtką zamykaną. Lokalizacja: Fordon, Tatrzańskie. Okolica górek, orlika, przy SP 67 i szkole Salezjańskiej lub w pobliskiej okolicy. TATRZAŃSKIE.
 6. Wybieg dla psów. Ogrodzenie części terenu, aby psy mogły bezpiecznie się bawić. Ewentualne kosze na odchody, ławka, elementy do ćwiczeń psów. W okolicy potrzebne jest takie miejsce. Lokalizacja: pomiędzy ul. Czarlińskich a ul. Orląt Lwowskich. TATRZAŃSKIE.
 7. Oświetlenie wybiegu dla psów przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Oświetlenie wybiegu dla psów, żeby można było bezpiecznie korzystać z wybiegu także wieczorem oraz sprzątać po psach co nakazuje regulamin. Lokalizacja: BARTODZIEJE.
 8. Modernizacja wybiegu dla psów. Modernizacja istniejącego wybiegu dla psów na osiedlu Bartodzieje – zainstalowanie oświetlenie, utworzenie drugiego wejścia śluzowego, postawienie nowych śmietników z workami na psie odchody. Lokalizacja: Wybieg dla psów na osiedlu Bartodzieje – na terenie Balatonu od strony Swarzewskiej. BARTODZIEJE.
 9. Realizacja wybiegu dla psów wraz z wyposażeniem. Wygrodzenie terenu, siatka, słupki stalowe, 2 bramki ze śluzami na utwardzonym terenie, kostka, (dla małych i dużych psów – osobne), montaż tablic informacyjnych (lokalizacja, regulamin etc.), zabezpieczenie infrastruktury – sprzęt dla psów i ławki. Lokalizacja: Bydgoszcz ul.Hippiczna (nieopodal Miasteczka Ruchu Drogowego ) – część działki nr ewid. 53, obręb 357. LEŚNE.
 10. Zmiana nawierzchni wybiegu dla psów. Modernizacja wybiegu dla psów, z uwzględnieniem zmiany nawierzchni na innąnp. żwirową, zasypanie dziur itp. Lokalizacja: Osiedle Bartodzieje, przy Balatonie, u zbiegu ulic Swarzewskiej i Polanka.
 11. Doposażenie wybiegu dla psów. Doposażyć istniejący już wybieg dla psów w następujące elementy: 1. płotki duże i małe (nr kat. FSO2) 2. pochylnia łamana duża (nr kat. FS08) 3. Tunel Prosty nr kat. FS13) 4. Ławka stalowa (nr kat. FS24) Ww. elementy są produktami firmy Fenster (www.wybiegidlapsow.pl). Lokalizacja: Park nad Starym kanałem Bydgoskim, przy wiadukcie kolejowym(po stronie osiedla Okole). WILCZAK-JARY.
 12. Odzyskanie terenu zielonego na ul. Wyszyńskiego na spacery i wyjście z psem. Teren jest utrzymywany przez miasto, lecz w praktyce niedostępny i nieużywany przez mieszkańców. Po ogrodzeniu mógłby zostać wykorzystany jako teren spacerowy i wybieg dla psów. Szacunkowy koszt obejmuje ogrodzenie: siatkę wysokości 1.50m, osiem furtek (po dwie przy rondach, kolejne cztery w przesmyku na wysokości przejścia dla pieszych w połowie), sześć ławek i sześć śmietników na psie odchody. Załączniki: https://goo.gl/1zdD8e. Lokalizacja: Teren zielony pomiędzy arteriami ulicy Wyszyńskiego, ograniczony rondami Fordońskim i Skrzetuskim.

Szczegóły dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i pozostałe projekty można znaleźć na stronie http://www.bdgbo.pl/. Głosowanie odbywa się poprzez elektroniczne karty głosowania na stronie http://www.bydgoszcz.pl/bbo.

 

Dodaj komentarz