By zadbać i uszczęśliwić pupila

W sobotę odwiedziliśmy jeden z bydgoskich sklepów zoologicznych. Zainspirowani tą wizytą i rozmową z właścicielką o jego działaniu, chcemy opowiedzieć Wam o tym miejscu nieco więcej.

Działający od ponad roku Fika Town (czyt. fika taʊn), to kameralny sklepik na osiedlu Leśnym, przy dobrze znanej Bydgoszczanom ulicy 11 listopada. Znajdziecie go pod numerem 13 i raczej trudno Wam będzie go przeoczyć – estetyczne wejście z widocznym szyldem i winderami z logo sklepu, a także stojak z miską pełną świeżej wody dla spragnionych zwierzaków wyróżniają to miejsce. Niektóre sklepy samym swoim wyglądem potrafią odstraszać potencjalnych klientów, ten – wręcz przeciwnie, zachęca.

Czy warto więc wejść do środka?
Choć sklep jest niewielki, to ograniczonego asortymentu zarzucić mu nie można.
Znajdziemy w nim i podstawowe produkty, takie jak karma, przysmaki, akcesoria do higieny, zabawki czy legowiska, ale to nie wszystko…

Fika Town jest jednym z niewielu miejsc, gdzie kupimy niektóre produkty dostępne głównie w internecie. Choć w dzisiejszych czasach zakupy online nie są niczym rzadkim, to bywają takie przypadki, kiedy bardziej pasuje nam wyjście do sklepu stacjonarnego. Co wyjątkowego znajdziemy zatem u pani Doroty? Produkty takich producentów jak: Doganica oraz Totobi – tworzących akcesoria kosmetyczne i pomagające dbać o zwierzęcą higienę; Mank – dystrybutora mięsnych mrożonek; Dogar – produkujących naturalne, suszone bez dodatku chemii przysmaki; a także wielokrotnie wspominanego przez nas Dogs Plate – producenta mokrej karmy dla psów, w postaci weków.

Czym różnią się zakupy w tym miejscu od zakupów w markecie czy innym sklepie?
Właścicielka stara się w jak najlepszym stopniu dbać o zdrowie, dobrostan i zadowolenie… zwierząt. Jak sama mówi: właściciel widząc szczęście swojego pupila, sam staje się szczęśliwy.
Pani Dorota nie tylko sprzedaje, ale najpierw zdobywa informacje o rzeczach, które mają pojawić się na jej półkach. Oczywiście co za tym idzie, służy ona też radą. Nikt z nas nie jest jednak wszystkowiedzący, dlatego do swojego sklepu zaprasza specjalistów i tak oto każdy może skorzystać z darmowych porad behawiorystki – Pauliny Traczyk oraz pani weterynarz – lek. wet. Joanny Gonickiej. Odbywają się one średnio raz w miesiącu, a informacji o terminach najlepiej wypatrywać na fanpage’u FT.

W sklepie jest też na stałe prowadzona zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Do kartonu można dorzucić karmę, koce czy inne akcesoria, które mogą przydać się w bydgoskim schronisku. Produkty, którymi chcecie podzielić się z tymi zwierzakami nie muszą być kupione w sklepie, jednak jeśli zdecydujecie się na zakup produktów dla schroniska właśnie tam, dostaniecie na nie 5% zniżki.

Mieliśmy też okazję na własne oczy zobaczyć i na własne uszy usłyszeć, że Fika Town to sklep ceniony przez mieszkańców osiedla Leśnego. W trakcie wizyty widzieliśmy wielu uśmiechniętych i zadowolonych klientów, wracających po ulubione produkty oraz z pomocą i radą właścicielki wybierających to, co najlepsze dla ich pupili. Wielu z nich opowiadało o sklepie w samych superlatywach i naprawdę dało się wyczuć pozytywne emocje, jak i to, że przez ostatni rok ten niewielki sklepik zdążył wpisać się na stałe w „lokalny krajobraz” oraz jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Bydgoszczy.

O produktach słów jeszcze kilka…
Nie tylko zimą, ale i okresie letnim, w trakcie upałów powinniśmy dbać o psie łapy – w Fika Town znajdziecie między innymi kosmetyki, które zabezpieczą opuszki Waszych pupili, a dodatkowo szepniemy Wam, że na fanpage’u FT trwa właśnie konkurs, w którym można wygrać ochronny sztyft firmy Doganica – to co, bierzecie udział? 😉

Rzecz jasna nie moglibyśmy nie polecić Wam stoiska Dogs Plate – słoiczki z wysokiej jakości mokrą karmą dla psów, którą szczerze i z pełnym przekonaniem polecamy. Od czasu do czasu Mia zajada się wersją Senior – wszak w tym roku Mia kończy już 14 lat, a Apart wersją Junior, która jako jedna z niewielu karm komercyjnych dostępnych na polskim rynku odpowiada jego niemałemu zapotrzebowaniu energetycznemu.

Jest i Totobi, które dzięki swoim naturalnego pochodzenia produktom pomoże Wam zadbać o psią higienę. My możemy przyznać się do posiadania suchego szamponu – spacerujemy dużo, bywamy w wielu miejscach, a ten kosmetyk pozwala nam na szybkie (może nawet czasami awaryjne) doprowadzenie psa do tzw. „stanu używalności” 😉

Na koniec nasza rada:
Przejdźcie się tam sami, zobaczcie, porozmawiajcie i przekonajcie się, że to sklep prowadzony z sercem 😊

 

Dodaj komentarz